Zirkonyum Diş Kaplama Nedir

İnsan yüzüne bakıldığında en çok dikkat çeken kısım, dişlerdir. Bu noktada estetik bir gülüş kişilere özgüven kazandırır. İş ve sosyal hayatlarında kendileri ile barışık olan bu kişiler, yine kendilerini ifade etmekte oldukça başarılıdırlar. Estetik diş yapısına sahip kişiler, büyük bir rahatlıkla gülebilirler; bu da bu kişilerin  daima pozitif bir enerji vermesini sağlar. İşte bu yüzden estetik diş hekimliği, insan hayatında oldukça önemli bir yere sahiptir.

Gülüş estetiği uygulamalarında, teknoloji ve estetik bilgiler bir arada kullanılır. Bu uygulama tamamen hastaya özel kişiselleştirilmiş bir deneyimdir. Kişinin yüz şekli, yaşı, ten rengi, cinsiyeti, dişlerinin dizilimi, ağız ve çene yapısı, dudakların konumu hatta kişinin karakteri gibi faktörler dikkate alınarak tasarlanıp uygulanır.

Hastaların estetik gülüşlere sahip olmaları için tedavi programında ilk olarak diş kusurlarını ortadan kaldırmak hedeflenir. Öncelikli amacımız ağız ve diş sağlığınıza yönelik tedaviler yapmak ve sonrasında estetik gülüş tasarımı prosedürlerini uygulamaktır. Gülüş estetiği sonrası diş etleri, sağlıklı bir görünüşe sahip olur. Dişlerin rengi beyazlar, buna ek olarak dişlerde bulunan çatlak ve kırıklar düzeltilir. Gülüş estetiğinin başarılı sonuç vermesi için diş etleri ve dişlerin uyum içinde olması gerekmektedir. Bu noktada mutluluğunuzu korkmadan gösterebileceğiniz cesur gülüşlere kavuşmak için gülüş estetiği uygulamasını tercih edebilirsiniz.

Estetik Diş Hekimliği Nedir?

Estetik diş hekimliğinin birçok önemli noktası vardır. Birçok kişinin tercih ettiği estetik görünen dişlerin doğru ve profesyonel bir şekilde yapılması ise en önemli konulardan birisidir. Bunun için mutlaka profesyonel çalışma prensibi edinmiş uzman doktorların seçilmesi gerekir.

Birçok yaş grubuna mensup kadın ve erkek, estetik görünen dişleri tercih etmekte, bu nedenle operasyonların çeşitliliği de artış göstermektedir. Estetik diş hekimliği alanında yapılan işlemler ile dişler, diş etleri ve diş kapanışı çok daha estetik ve güzel bir hale getirilir. Bu noktada altı çizilmesi gereken nokta; estetik bir gülüş, kişinin gülüş hattı ile en uyumlu ve kişiye en çok yakışan görünümdür. Yani dişinize yapılan tüm estetik müdahalelerde, hem fonksiyonellik hem de yüzünüzle uyumlu bir görünüm oluşturmak baz alınır.

Bu işlem sayesinde çok daha sağlıklı ve uzun ömürlü bir gülüş elde etmek mümkündür. Bu işlemde birçok etkene önem verilir. Dişin rengi, boyutu, pozisyonu her kişide farklı olabilir. Estetik diş hekimliği esnasında da bu noktaların her birisi incelenir ve en uygun olan işlem yapılır. Bu işlemde en önemli konu işlemin doğal olmasıdır. Günümüzde estetik olarak kabul edilen dişler; doğala en yakın formu, rengi ve şekli olan dişlerdir. Dolayısıyla estetik diş hekiminizin bu konudaki uyarılarını dikkate almalısınız.

Yapılan muayeneler sonrasında sizin için en uygun olan dişler hazırlanır. Daha güzel, kalıcı bir gülüşe sahip olmak için iletişim numaralarımız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilir ve tedavi süreci hakkında bilgi alabilirsiniz.

Estetik Diş Hekimliğini Hangi Durumlarda Uyguluyoruz?

Estetik diş hekimliği ile ilgili merak edilen birçok konu vardır. Bunlardan birisi de bu işlemin hangi durumlarda uygulanması gerektiğidir. Eğer dişlerinizden memnun değilseniz, dişleriniz yeteri kadar beyaz değilse ya da dişlerinizin şeklinde bozukluk varsa bu durumda bu işlemi tercih edebilirsiniz.

Estetik bir işlem olduğu için öncelikle kendinizi bu işlem sonucunda iyi hissetmeniz amaçlanır. Bununla birlikte çeşitli hastalıklara bağlı olarak dişlerinizde sararma ya da farklı bir renk değişimi gözlenebilir. Bu ise oldukça kötü bir görünüme neden olabilir. Eğer bu sebeple gülümserken çekindiğinizi hissediyorsanız bu durumda estetik diş hekimliği sizin için çok iyi bir seçenek olacaktır.

Bu işlem sadece renk ile ilgili değildir. Herhangi bir travma sonucu dişlerde bozukluk ya da çürüme meydana gelebilir. Kırılan, düzensiz görünen, aralıklı olan, kısa duran, şekil bozukluğu olan ve eksik dişlerde de estetik diş hekimliğine başvurabilirsiniz.

Diş etleri de görünümü direkt etkiler; bu yüzden çok önemlidir. Diş etlerinizde çeşitli nedenlere bağlı olarak renk, şekil bozukluğu görülebilir ya da güldüğünüzde diş eti asimetrileri olabilir. Aynı şekilde güldüğünüzde diş etiniz olması gerekenden fazla görünebilir. Sonuç olarak bu durum sizi rahatsız edebilir. Özellikle dişlerin sağlıksız olması demek sosyal hayatınızın da olumsuz etkilenmesi anlamına gelir. Bu nedenle hem diş etleri hem de dişlerinizin genel görünümünü çok daha estetik bir hale getiren işlemleri tercih etmeniz özgüven kayıplarını önleyecek önemli bir etken olacaktır. Sizler de bizimle iletişime geçerek bu konu hakkında merak ettiklerinizi sorabilir ve süreç hakkında daha kapsamlı bilgi sahibi olmak için muayene randevusu oluşturabilirsiniz.

Estetik Diş Hekimliği Nedir

Randevu Formu
Whatsapp Hızlı Destek

Bu yöntemlerden hangisinin kullanılması gerektiği öncelikle doktorun kontrolündedir. Gülüş estetiği uygulaması kapsamında, elde edilecek olan sonuç hasta ve diş hekimi arasında kararlaştırılır. Buradaki temel amacımız, siz ve gülümsemeniz için en iyi sonucu belirlemeyi hedeflemektir. Diş hekiminin buradaki rolü, gülümsemenin estetik ve doğru ifadesi için bir fikir önerisinde bulunmak ve size mükemmel bir gülüş estetiği kazandırmak için karar verme aşamasında etkin bir rol oynamaktır.

Estetik Diş Hekimliğinde Uyguladığımız Yöntemler

Sağlık merkezimize başvuru yaparak birçok farklı hizmet alabilirsiniz.  Çok sevilen ve tercih edilen işlemler arasında estetik diş hekimliği hizmetimiz de yer almaktadır. Gülüşünüzü güzelleştiren, doğal ve sağlıklı dişlere sahip olmanızı sağlayan bu işlem, profesyonel bir şekilde en sağlıklı biçimde uygulanmaktadır.

Estetik diş hekimliğinde uygulanan yöntemler ve seçtiğiniz doktor kadar, diş hekiminin ekibinin de profesyonel kişilerden oluşması gerektiğinin altını çizelim. Diş hekimini takiben yapılan işlemler bir ekip olarak yürütülür. Bu noktada sağlık merkezimiz sizler için premium hizmet sağlayan; estetik ve fonksiyonel diş hekimliği alanında başarılı işler yapan bir kliniktir. Bu noktada kliniğimizde yaptığımız estetik diş hekimliği uygulamaları ile hastalarımız için en güzel gülüşleri tasarlarız.

İşlem birçok yöntem ile birlikte yapılabilmektedir. Bu işlemlerin öncesinde dişleriniz genel bir muayeneden geçirilmekte sonrasında ise size en uygun olan yöntem belirlenmekte ve uygulanmaktadır. Tedavi sürecinde ana husus, kişinin talepleri ve estetik açıdan ihtiyaçlarıdır. Estetik diş hekimliğinde yapılan tüm tedaviler bu yüzden kişiselleştirilmiş olup kişiye özeldir.

Diş beyazlatma uygulaması,
Pembe estetik (diş eti estetiği) yöntemi,
Bonding,
Ortodontik tedaviler,
Lamina porselenleri,
Dudak kontur ve şekillendirme,
İmplant,
Kompozit dolgular gibi diş estetiği yöntemleri kullanılır.

Bu yöntemlerden hangisinin kullanılması gerektiği öncelikle doktorun kontrolündedir. Gülüş estetiği uygulaması kapsamında, elde edilecek olan sonuç hasta ve diş hekimi arasında kararlaştırılır. Buradaki temel amacımız, siz ve gülümsemeniz için en iyi sonucu belirlemeyi hedeflemektir. Diş hekiminin buradaki rolü, gülümsemenin estetik ve doğru ifadesi için bir fikir önerisinde bulunmak ve size mükemmel bir gülüş estetiği kazandırmak için karar verme aşamasında etkin bir rol oynamaktır.

Estetik Diş Hekimliği İstanbul

Estetik Diş Hekimliği Hakkında Hasta Yorumları

Dt. Nazan Nur Arık

Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden (İngilizce) mezun oldum. Çalışmalarımı Estetik, Kozmetik ve Fonksiyonel Diş Hekimliği alanında sürdürmekteyim. 50’den fazla eğitim ve kongre/seminere katılım sağladım. 2017 yılında TAOMS (Oral Maksillofasiyal Cerrahi) Kongresi’nde sunum yaptım.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment