gulus tasarimi estetigi before after 1

Ağız bakımı denildiğinde pek çok kişinin aklına ilk gelen diş ağrısı, diş çürükleri, diş kayıpları ya da ağız kokusu gibi durumlar ve bunlara yönelik çözümler gelse de diş ve diş eti sağlığına ve görünümüne odaklanan gülüş estetiği yani gülüş tasarımı uygulamaları her geçen gün daha ön plana çıkmaktadır.

Dişlerdeki çürükler, kısa ve aralıklı dişler, dişlerin dizilimindeki çapraşıklıklar, anormal lekelenmeler ve renk değişiklikleri, diş eti hastalıkları, diş etinin gereğinden fazla görünmesi, dişlerin doğru bir düzlemde dizili olmaması ya da diş kayıpları sonucu ortaya çıkan estetik sorunlar aynı zamanda bireylerin sosyal hayatlarını ve öz güvenlerini olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Bu nedenlere bağlı olarak öz güven eksikliği yaşandığı durumlarda bireyler fotoğraf çektirirken, gülerken ya da konuşurken çekinebilir hatta elleriyle ağızlarını kapatmayı tercih edebilirler.

Diğer yandan bazı kişiler tamamen sağlıklı dişlere sahip olmalarına karşın dişleriyle diş etleri arasında orantısızlık, biçim ve şekil bozuklukları bulunabilir. Bunun sonucunda ortaya çıkan görünüm kişinin estetik açıdan hoşnutsuz olmasına neden olabilir. Teknolojideki ve diş hekimliğindeki gelişim ve değişim sayesinde estetik diş hekimliği prosedürleri her geçen gün çeşitlenmekte, daha güzel ve etkili gülüşlere sahip olunması mümkün olmaktadır.

Gülüş Tasarımı Nedir?

Estetik diş hekimliği bünyesinde yer alan en popüler uygulamalardan biri olan gülüş tasarımı aslında son derece kapsamlı bir süreçtir. Çeşitli etkenler sonucu estetik görünümünü yitiren dişler ve diş etlerinin en doğal ve güzel görünüme kavuşturulması için kişinin yüz şekli ve beklentileri değerlendirilerek planlama yapılmalıdır. Hastanın ihtiyaçları ve beklentileri özelinde belirlenen farklı işlemlerin uygulandığı multidisipliner bir yaklaşım olan gülüş tasarımı son yıllarda giderek artan bir popülariteye sahiptir.

Hastanın kendi yüz ve çene yapısıyla uyumlu aynı zamanda doğal görünen dişlere sahip olması amacıyla uygulanan gülüş tasarımı her hasta özelinde planlanmalıdır. Gülüş tasarımı kapsamında hastanın dişlerinin renkleri ve diş etlerinin sağlığı iyileştirilebilir. Her ne kadar gülüş tasarımı hastaların güzel, sağlıklı ve dikkat çekici bir gülümsemeye sahip olmasında kritik bir rol oynasa da kadınlara ve erkeklere gülüş tasarımı uygulanması aşamasında bazı farklılıklar vardır. Bu konuda temel fark kadınlarda yuvarlak oval hatlı dişler ve erkeklerde daha dikdörtgen formlu dişler elde edilmesi gerekliliği noktasında ortaya çıkar.

Gülüş Tasarımı Hangi İşlemleri İçerir?

Kişiden kişiye farklılık gösteren kapsamlı bir tedavi süreci olan gülüş tasarımı dişlerin rengini, şeklini ve yüzey yapısını değiştirme amacıyla uygulanır. Gülüş tasarımı kapsamında uygulanacak prosedürler kişiye özel olarak belirlendiğinde her hastanın farklı estetik gereksinimlerinin karşılanması sağlanır. Hastanın yaşı, cinsiyeti, yüz hatları, beklentileri ve ihtiyaçları başta olmak üzere çeşitli faktörler değerlendirilerek gülüş tasarımı kapsamında gerçekleştirilecek işlemler belirlenebilir.

Gülüş tasarımı uygulamaları planlanmadan önce hastanın diş ve diş eti sağlığı değerlendirilir. Herhangi bir sorun tespit edildiği durumlarda öncelikle bunların tedavisi gerçekleştirilir. Uygulanacak olan gülüş tasarımı prosedürleri hastanın ihtiyaçları ve beklentileri değerlendirilerek belirlenmekte olup şu şekilde sıralanabilir: Diş eksikliklerinin giderilmesine yönelik protez ve implant uygulamaları, diş kaplama, porselen lamine, zirkonyum kaplama, ortodontik tedavi ve profesyonel diş beyazlatma uygulamaları.

Gülüş Tasarımı Kalıcı mı?

Gülüş estetiği kapsamında gerçekleştirilen uygulamalar sonucu elde edilen görünümün kalıcılığını uzun süre koruyabilmesi için hastanın dikkat etmesi gereken bazı noktalar vardır. Bunların başında ağız ve diş bakımı rutininin doğru ve eksiksiz bir şekilde uygulanması gelir. Gülüş tasarımından sonra hastalar rutin diş hekimi kontrollerini aksatmamalıdır. Elbette istenilen sonuçların elde edilmesi için tedavilerin hasta özelinde planlanmış olması gerektiği unutulmamalıdır. Bunun için dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri alanında uzman ve deneyimli diş hekimlerine başvurulmasıdır.

Gülüş Estetiği Nasıl Yapılır?

Gülüş tasarımının başarısı her hasta özelinde ihtiyaçların ve estetik beklentilerin doğru analiz edilmesine ve bu doğrultuda planlama yapılmasına bağlıdır. İhtiyaçlar ve beklentiler değerlendirildikten sonra hazırlanan tedavi planı kapsamında hastanın ağız ve diş ölçüleri alınarak modeller çıkarılır. Tedavi edilmesi gereken problemlere göre planlama adımı tamamlanır.

Hastanın ağız içi ve yüzü fotoğraflandıktan sonra bilgisayar ortamında kullanılan özel programlar ile ölçümlemeler yapılır. Bunun amacı elde edilecek sonucun hastanın yüz şekli ve estetik beklentileriyle nasıl bir uyum sağlayacağını görmektir. Tedavinin tamamlanmasıyla elde edilecek yaklaşık görünüm bilgisayar programları ve ağız ölçülerine uygun olarak hazırlanan restorasyonların üzerinden hastaya sunulması ve hastadan onay alınması ile asıl tedavi süreci başlar.

Randevu Formu
Whatsapp Hızlı Destek

Tedavi planlaması tamamlandıktan sonra hastanın ortodontik tedaviye ihtiyacı bulunmuyorsa ilk adım diş etlerindeki seviye bozukluklarını düzenlemek olur. Bir ya da daha fazla sayıda diş eksikliği varsa uygun görülen yöntemlerle eksiklikler tamamlanır. Cerrahi prosedürler ve implant işlemleri sonrası iyileşme süreci tamamlandığında gerekli görülürse diş beyazlatma yapılır.

Dişlerde bulunan görsel ve biçimsel bozukluklar estetik kompozit dolgular ya da mevcut duruma göre lamine ya da zirkonyum kaplamalarla giderilir. Porselen lamine yöntemi çoğunlukla dişlerde çok az aşındırma yapılarak uygulandığı gibi hiç aşındırma yapılması gerekmeyen durumlar da olabilir.

Porselen ya da zirkonyum kaplama yapılacağı durumlarda prova sırasında hastanın onayı alınmalı, gerekli durumlarda hastanın istediği ve diş hekiminin uygun gördüğü değişiklikler yapılmalıdır. Diş eti ve diş uygulamaları ile bu provalar sırasında dudak şeklinin ve konturunun da değerlendirilmesi, bunun sonucunda hedef tasarıma son şeklinin verilmesi gülüş estetiğinin başarısı açısından çok önemlidir.

Bazı hastalarda elde edilecek sonuçların iyileştirilmesi için dudak ve yüz bölgesine dermal dolgu enjeksiyonu gibi medikal estetik prosedürlerin gülüş tasarımı sürecine dahil edilmesi söz konusu olabilir.

Gülüş Tasarımı Kaç Gün Sürer?

gulus tasarimi before after 1

Gülüş estetiği kişi özelinde planlanan bir prosedür olduğundan ne kadar sürede tamamlanacağı prosedürün kapsamına göre her hastada farklıdır. Gülüş estetiğinin amacı kişinin en güzel ve hatlarıyla en uyumlu yani en doğal gülüşe kavuşmasını sağlamaktır. Bu amaca yönelik olarak uygulanması gereken işlemler her hastada mevcut duruma, yapısal özelliklere, ihtiyaçlara ve beklentilere göre farklılaştığından gülüş estetiğinin ne kadar sürede tamamlanacağı da değişebilir.

Bu nedenle yapılması gereken gülüş tasarımı yapılacak olan hastayı muayene etmek, uygulanacak prosedürleri detaylı bir şekilde planlamak ve uygulanacak işlemler özelinde gülüş estetiğinin ne kadar sürede tamamlanacağına dair bilgilendirmede bulunmaktır.

Gülüş Tasarımı Fiyatları

Gülüş estetiği fiyatları konusunda da gülüş estetiğinin tamamlanma süresi gibi standart bir bilgi verilmesi olası değildir. Çünkü gülüş estetiği kapsamında yapılacak uygulamalar her hastada standart olmaz. Gülüş tasarımı fiyatları hakkında kesin bilgi vermek için hasta muayene edilmeli ve yapılması gereken tüm işlemler diğer bir deyişle gülüş tasarımı uygulamasının kapsamı belirlenmelidir. Bu noktada hastaya gülüş estetiği fiyatları hakkında bilgi verilmesi mümkün olabilir.

Gülüş Estetiği İstanbul

Gülüş Tasarımı İstanbul

Gülüş Estetiği Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Gülüş Tasarımı Fiyatı Ne Kadar?

Gülüş tasarımı kişi özelinde yapılan planlamalarla özelleştirilen bir prosedürdür. Bu kapsamda kişinin gülüşünü meydana getiren diş, diş etleri, çene ve genel ağız yapısı bir bütün olarak ele alınır. Mevcut bozuklukların giderilmesi ve kişinin estetik bir gülüşe sahip olması için uygulanması gereken prosedürler belirlenir. Gülüş tasarımı fiyatları her hasta özelinde ihtiyaç duyulan prosedürlere ve bu prosedürlerin kapsamına bağlı olarak belirlenir. Gülüş tasarımı her hasta özelinde planlanan özel bir prosedür olduğu ve yapılacak işlemler hastanın ihtiyaçlarına ve beklentilerine bağlı olarak değişiklik gösterdiği için gülüş tasarımı konusunda sabit bir fiyat bilgisinden bahsetmek mümkün değildir. Hasta muayene edilip uygulanacak işlemler belirlendikten sonra fiyatlama bilgisi verilebilir.

Gülüş Estetiği Ne?

Gülüş estetiği temelde popüler bir estetik diş hekimliği prosedürüdür. Arzu edilen estetik görünümden uzak dişleri ve diş etlerini; her hasta özelinde yüz şekline, beklentilere ve ihtiyaçlara uyum sağlayacak aynı zamanda doğal, uyumlu ve estetik bir görünüme kavuşturmak için çeşitli uygulamaları kapsayan multidisipliner bir yaklaşım olma özelliğine sahiptir. Gülüş estetiği prosedürleri kapsamında her hasta özelinde planlanan prosedürler uygulanır. Sonuç olarak daha estetik, doğal görünen, kişinin yüz hatları ve çene yapısıyla uyumlu dişlere ve mükemmel gülüşlere sahip olma imkanı elde edilebilir. Bu sonuca ulaşmak için kişi özelinde doğru planlama ve uygulama yapılması temel kuraldır.

Estetik Gülüş Tasarımı Kalıcı mı?

Gülüş estetiği hasta özelinde doğru planlama yapılması, planlanan tedavilerin alanında uzman ve deneyimli diş hekimleri tarafından doğru şekilde uygulanması, tedaviden sonra hastanın ağız ve diş bakımı rutinine gereken özeni göstermesi ve rutin diş hekimi muayenelerini aksatmaması durumunda kalıcıdır. Gülüş tasarımı kişi özelinde ihtiyaçlara ve beklentilere göre farklı prosedürler gerçekleştirilerek uygulanır. Kalıcı bir uygulama için temel kural hasta özelinde doğru prosedürlerin doğru tekniklerle uygulanması olarak kabul edilir. Bu sayede dişler ve diş etleri ile ilgili pek çok işlevsel ve estetik sorunun giderilmesi mümkün olabilir. Tüm bu etkenlere bağlı olarak gülüş tasarımı gülümsemenin sağlığını ve görünümünü etkileyen işlevsel bir çözümdür.

Gülüş Estetiği Zararlı mı?

Gülüş estetiği en çok uygulanan estetik diş hekimliği prosedürlerinin başında gelir. Hasta özelinde planlanan doğru prosedürlerin alanında uzman ve deneyimli diş hekimleri tarafından doğru tekniklerle uygulanması durumunda gülüş estetiği zararlı değildir. Aynı zamanda kişilerin hayallerindeki gülümsemelere kavuşması ve estetik açıdan görünümlerinden memnun olmaları noktasında son derece önemli faydalar sağlar. Gülüş estetiği kapsamında yapılacak işlemler kişi özelinde değişiklik göstermekte olup bu işlemlerin belirlenmesi sırasında hastanın cinsiyeti, yaşı, yüz hatları, ihtiyaçları ve beklentileri değerlendirilir. Bu süreçte dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri her hastanın fiziksel ve karakteristik özelliklerine uygun, özgün ve doğal bir gülüş tasarlanmasıdır.

Gülüş Estetiği Nasıl Yapılır?

Gülüş estetiği hastanın ihtiyaçları belirlenip beklentileri öğrenildikten sonra tedavi planının hazırlanmasını gerektirir. Gülüş estetiği kapsamında öncelik, sağlık açısından ihtiyaçları gidermek daha sonra daha estetik bir gülümsemeye sahip olmayı sağlamaktır. Hastanın ağız ölçüleri alınarak modeller hazırlanır. Uygulama sonrası elde edilecek görünüm hastayla paylaşılarak onayı alınır. Bu sürecin ardından uygulanması gereken işlemler doğru sırayla gerçekleştirilmeye başlanır. Ortodontik tedavi ihtiyacı varsa ilk adım bu olmalıdır. Buna ek olarak diş eti seviyelendirme ve varsa diş eksikliklerini giderme süreçlerinin ardından dolgu, porselen lamine, zirkonyum kaplama ve ihtiyaç duyulan işlemler hangileri ise gerçekleştirilerek istenilen görünümün elde edilmesi sağlanır. Doğru planlama ve uygulama sonucu estetik bir gülümsemeye ulaşılabilir.

Gülüş Tasarımı Hakkında Hasta Yorumları

Melih Can Yuksel
2023-10-27
Bilgisi ve deneyimiyle gerçekten işini layığıyla yapan bir takım Nazan hocaya ve İpek hanıma çok teşekkür ederim.
sema akbaba
2023-10-21
Benim gibi diş tedavisi korkunuz varsa kesinlikle Nazan Hanım ile bu korkunun yerini güven ve rahatlık alıyor. Nazan Hanım yenilikçi yaklaşımıyla hastasına en uygun tedavi yöntemini belirliyor ve tedavinin tüm aşamalarını tek tek açıklıyor. Titiz ve mükemmellliyetçi yaklaşımıyla başarılı ve konforlu bir tedavi süreci sağlıyor. İlave olarak yardımcısı İpek Hanım da takip ve randevu konusunda ihtiyacınız olan her an size destek veriyor. 40 yaşıma kadar diş tedavilerinden kaçan ben şimdi kendimi çok rahat hissederek muayeneye gidiyorum, teşekkür ederim.
Zey nep
2023-10-07
Nazan Hoca'yla yolum kesiştiği için çok mutluyum. Kendisine yüksek sese bağlı olarak sağ kulağımda hissettiğim kalp atışına benzer titreme/zonklama sesi nedeniyle başvurdum. Ayrıca çocukluktan beri yemek yerken çenem kütler. Ayrıntılı muayene sonrası sorunun çene eklemlerimden kaynaklandığını tespit ederek beni uygun tedaviye yönlendirdi. Öncesinde sorunlu 20'lik dişimi çekti, tüm çürüklerime dolgu işlemi uyguladı ve diş taşı temizliği yaptı. Yaklaşık 1 hafta önce de eklem tedavisi olarak splint kullanmaya başladım. Sürecim tahmin ettiğimden çok daha kolay ve rahat ilerliyor. Kendisi en başından beri her sorumu ayrıntılı olarak cevaplıyor ve en ufak şikayetinde bile bana hızlıca dönüş sağlıyor. Asistanı İpek Hanım da oldukça ilgili ve güler yüzlü. Her randevumdan oldukça memnun ayrılmamı sağlayan şahane bir ekip.
koralp selçuk
2023-08-25
Çene eklem rahatsızlığım için Nazan hanıma başvurdum. Günlük yaşamımda eepy şikayetçiydim, yemek dahi yiyemiyordum. Kendisine internetten ulaştım.Valla çok rahatım artık, çene fonksiyonlarınıza tekrar kavuşmak için kesinlikle iyi bir doktor arıyorsanız Nazan Hanıma başvurabilirsiniz.
Burak Gül
2023-08-25
Nazan Hanım’a Diş Beyazlatma tedavisi için gittim. Endişelerim vardı çünkü ilk defa bu tedaviyi yaptıracaktım. Güler yüzü, hastası ile birebir ilgilenmesi ve aldığım sonuçlardan çok memnun kaldım. Teşekkür ederim Nazan Hanım.
unsal temur
2023-08-20
İşinde profesyonel bir hekim arıyorsanız doğru adres. Ailece dişlerimiz Nazan Hanim'a emanet.
Fatma Dinç
2023-08-18
Merhaba nazan hocam buraya ne yazsam abartı sız az gelir sizler ne kadar teşekkür etsem azdır başta siz olmak üzere tabi ki ekibin hele ipek hanım o il izin alakanız yakın dan ilgili dav ran manız en ayrıntı sına kadar titiz lik le yapma nız ellerine emeğine yüreğine sağlık seni yetiştiren aile ni ellerinden öperim çok çok memnun kaldım gören ler de çok begendi ler hele oğlum bile bu kadar arını bekle miyor dum de di kısa cası hocam sen beni sevindirdin Allahım da seni sevin dir sin ben sizleri hiç tanı madan başladım altı ayın içinde çok mütlu bir dişlerim le ayrıl dım kaç tane dişci ye gitimi bunu acık yürüyerek le söylüyorum tek kelime le harika sınız çok teşekkür ederim ellerine emegi nize sağlık harika bir ekip siniz 🌹🤗♥️🧿🧿🧿🤗🤗🙏🙏🙏🙏
nil nil
2023-08-08
Nazan Hanım işinde cok profesyonel, çözüm odaklı ve titiz bir diş hekimi. İşindeki becerisine ve titizliğine hayran kalmamak mümkün değil. Verdigi hizmet kalitesinden cok memnun kaldım. Kendisine çok teşekkür ederim🙏

Çalışma Saatlerimiz

 

GünlerSaatler
Pazartesi10:00–18:00
Salı10:00–18:00
Çarşamba10:00–18:00
Perşembe10:00–18:00
Cuma10:00–18:00
Cumartesi10:00–18:00
PazarKapalı

 

Dt. Nazan Nur Arık

Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden (İngilizce) mezun oldum. Çalışmalarımı Estetik, Kozmetik ve Fonksiyonel Diş Hekimliği alanında sürdürmekteyim. 50’den fazla eğitim ve kongre/seminere katılım sağladım. 2017 yılında TAOMS (Oral Maksillofasiyal Cerrahi) Kongresi’nde sunum yaptım.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment