nazan nur arik kimdir

Ülkemizin sayılı eğitim kurumlarından olan Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği (İngilizce) Fakültesi’nden mezun oldum. Diş hekimliği alanında özel bir çalışma sahası olan ‘Estetik ve Fonksiyonel Diş Hekimliği’ alanında çalışmalarımı sürdürmekteyim.

Sayısı 50’yi aşan seminer ve eğitime katılarak uzmanlık alanımdaki güncel ve teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyorum. 2017 senesinde TAOMS ( Oral Maksillofasiyal Cerrahi) Kongresi dahilinde yaptığım sunum; bu eğitimlere önemli bir örnektir. Şu anda oldukça ulaşılabilir ve stratejik bir konumda bulunan İstanbul Kadıköy’de kendi kliniğimde hizmet vermekteyim.

Çalışmalarım

Estetik ve fonksiyonel tasarımlara odaklanılan diş hekimliği, uzmanlık ve kişiye özel bir tedavi sürecini planlayabilmeyi gerektirir. Bu alanda verdiğim hizmetlerle çürük, diş eti, eksik diş ve çeşitli estetik problemlerin çözüme kavuşturulmasını sağlıyorum. Aynı zamanda sorunun köküne inerek temel sebeplerin tespiti ve çözüm üretilmesi noktasında etkin hizmet sunuyorum.

Estetik ve fonksiyonel diş hekimliğini benimseyerek hem tedavi uygulamayı hem de sorunun temelden çözümünü sağlamayı hedefliyorum. Estetik ve fonksiyonel diş hekimliği alanında genel sağlık için ve estetik görünüm açısından müdahaleler gerçekleştiriyorum.

Kişilerin ağız yapısı ve yüzüne uyumlu aynı zamanda gerekli kozmetik uygulamaları da içeren tedaviler sunuyorum. Diş eti çekilmesi, ön diş sorunları ya da çürükleri, arka diş sorunları ya da çürükleri, renk değişimine uğramış dişler, kısa dişler, aralıklı dişler, dişlerdeki ara yüz çürükleri, diş eti hastalıkları, eksik dişler ve pek çok farklı durumda kişiye özel tedavi protokolleri oluşturuyorum.

Uyguladığım diş tedavilerinde, hastamızın sağlığı birinci önceliğimizdir. Bunu dişlerin fonksiyonu ve son olarak minimal invaziv (dişten minimal seviyede doku kaldırmak) ile tedavi gerçekleştirmek takip eder.

Tüm tedavilerimde hedefim, yaptığım uygulamanın doğal diş görünümünü oluşturmasını sağlamaktır. Kişiye özel olarak planladığım diş ve diş eti tedavilerinde hem estetiği hem de çiğnemenin doğal fonksiyonunda olmasını sağlıyorum.

Tedavi sonucu elde edeceğimiz sonuç ile dişin doğal halinden farkı olmayan, estetik olarak yüz ve gülme hattını bütünleyen ve sağlıklı bir çiğneme fonksiyonu olan bir görünümü hedefliyoruz.

calismalarim nazan nur arik

Uzmanlık Alanlarım

Sağlıklı bir diş yapısının korunmasının yanı sıra ideal gülüş tasarımı için de hizmet sunuyorum. Ayrıca Dijital Gülüş Tasarımı ve Hollywood Smile olarak ifade edilen alanlarda çalışmalarımı sürdürüyorum. Bunun yanı sıra diğer uzmanlık alanlarım şu şekildedir:

Hastalarımın yüz yapısına ve ideal gülüşüne en uygun tasarımları oluşturmakla birlikte etkili ve başarılı bir tedavi süreci için kompozit bonding, zirkonyum, emax lamina ve emax kuronlar gibi güncel diş hekimliği malzemelerinin kullanımına özen gösteriyorum.

Üyesi Olduğum Kuruluşlar

Uzmanlık alanım olan estetik ve fonksiyonel diş hekimliği alanında belli başlı kuruluşlarla hareket ediyorum. Bu sayede mesleğimin gelişmelerini yakından takip ederek en başarılı uygulamaları sunmayı hedefliyorum. Üye olduğum bazı temel kuruluşlar şu şekildedir:

CADA

Bilgisayar Destekli
Diş Hekimliği Akademisi

TOID

Türk Oral İmplantoloji Derneği

EDAD

Estetik Diş Hekimleri Akademisi Derneği

ESCD

European Society of Cosmetic Dentistry

Diş hekimliği alanında kendisini kanıtlamış ve başarılı kuruluşlara üye olmanın yanı sıra implanttan estetik gülüş tasarımına varana kadar estetik ve fonksiyonel diş hekimliği alanında yer alan uygulamaları titizlikle yürütüyorum. Uzmanlık alanım olan ‘Estetik, Kozmetik ve Fonksiyonel Diş Hekimliği’ alanında hastalarıma etkin hizmet vermeyi sürdürüyorum.

InstagramLinkedin

Bilgi Alın

Hizmetlerim hakkında detaylı bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.