emax empress dis estetikSon yıllarda kullanımı sıklıkla artan Emax & Empress diş, altyapısında güçlendirilmiş porselen olan veya tamamen blok olarak özel seramiklerden üretilmektedir. Emax & Empress diş kaplama olarak bilinen ve sağlamlığı ile ön plana çıkan bu yöntem estetik açıdan da en gelişmiş diş kapama yöntemi olduğundan büyük ilgi görmektedir.

Lityum disilikat cama dayanan Emax & Empress lityum dioksit, alümina, kuvars ve potasyum oksit gibi elementlerden meydana gelen seramik diş kaplama tedavisidir. Diğer kaplamalar ile Emax & Empress diş kaplama arasındaki en önemli fark, altyapılarında metal ya da zirkonyum bulunmamasıdır.

Emax Diş Nedir?

Diş hekimlerinin en çok tercih ettiği kuronlarda biri olan Emax diş uzun ömürlü ve dayanılı yapısıyla çok avantajlıdır. Dayanıklılığının altındaki sebep, lityum disilikat seramik külçeden üretilmesidir. Doğal dişlere benzeyen görünümüyle estetik açıdan tatmin edici bir görünüm elde edilmesini sağlar. Sağlamlığının yanı sıra doğal bir dişin görünüşünü ve verdiği hissi sunduğundan tercih edilme sıklığı son derece fazladır.

Emax dişlerin en önemli özelliklerinden biri doğal dişlere çarpıcı şekilde benzemesi ve bir kuron için kullanılacak en canlı malzemeler arasında ilk sıralarda gelmesidir. Yarı saydam yapısıyla dikkat çeken Emax diş tüm diş tonlarına uygun renklenme özelliğine sahiptir. Tamamen seramikten yapıldığı ve metal içermediği için doğal dişlerdeki parlama Emax dişlerde de elde edilir. 

Emax diş kaplama ufalanmaya karşı dirençliliği ile ön plandadır. Porselen ve zirkonyum kaplamalardan farklı olarak kırılma ve çatlamaların Emax diş kaplamalarda görülme riski daha azdır. Emax diş kaplama kullanımına genellikle ön grup kesici dişlerde rastlanmaktadır.

Empress Diş Nedir?

Popüler diş hekimliği prosedürlerinden biri olan Empress diş kaplama tedavisinde seramik parçaların üzerine koyulan cam seramiklerin pekiştirilmesiyle dayanıklılığı artırılan bununla birlikte herhangi bir metal madde barındırmayan porselen türleri kullanılmaktadır. Empress diş kaplama içeriği seramikten oluştuğu için porselen diş olarak da adlandırılmaktadır. Sağladığı estetik görünüm nedeniyle özellikle ön dişlerde başarılı sonuçlar veren Empress diş kaplama kullanımına azı dişlerinde de rastlanmaktadır.

Emax & Empress Diş Neden Yapılır?

Emax & Empress diş kaplama metal altyapı içermeyen, özel olarak güçlendirilmiş porselenler olma özelliğine sahiptir. Emax & Empress diş kaplama tedavisinin uygulandığı hastalarda mükemmel estetik ve diş eti uyumu yakalanabilir. Işık geçirgenliği ve doğal dişlere benzerliğ nedeniyle estetik açıdan yüksek beklentiye sahip hastalarda ve ağız ön bölgesinde konforlu bir kullanım hedefleyen hastalarda Emax & Empress diş kaplama sıklıkla kullanılır. Emax & Empress diş kaplama çoğunlukla ağzın ön grup dişlerinde tercih edilse de arka bölge dişlerinde estetik bir görünüm ve yüksek direnç beklentisi olan hastalarda zirkonyum diş kaplama tedavisine başvurulabilir.

Emax & Empress diş kaplama tedavisine başlanmadan önce hasta detaylı bir ağız muayenesinden geçirilir. Ağız bölgesinde düzeltme yapılacak dişler tespit edilir. Hastalar ağızdaki ön grup dişlerle ilgili şikayet yaşadığı ve ön grup dişlerde düzeltme yapılması gerektiği durumlarda Emax & Empress diş kaplama tedavisi en iyi seçeneklerden biridir. Tek diş üzerine estetik bir diş kaplama yapılması amacıyla uygulanabilen Emax & Empress diş kaplama tedavisinin uygulanması diş eksikliği olan durumlarda tercih edilmeyebilmektedir.

Emax & Empress Diş Nasıl Yapılır?

Emax & Empress diş kaplama tedavisinin başarısı hasta özelinde doğru planlama yapılması ile doğrudan ilişkilidir. Tedaviye başlanmadan önce hastanın dişleri fotoğraflanır ve dişlerinin ölçüleri alınır. Emax & Empress diş kaplama tedavisine hazırlık için dişlerin üzerine aşındırma işlemi uygulanır.

Dişler aşındırma işlemiyle Emax & Empress diş kaplama tedavisine uygun hale getirildikten sonra yeniden ölçü alınır. Hastadan alınan ölçülere göre Emax & Empress diş kaplamalar laboratuvar ortamında hazırlandıktan sonra uyumluluk kontrol edilir. Medikal yapıştırıcılar kullanılarak Emax & Empress diş kaplamaların yapıştırılmasıyla Emax & Empress diş kaplama tedavisi sonlandırılır.

Emax & Empress Diş Avantajları Nelerdir?

Emax & Empress Diş Nedir

Randevu Formu
Whatsapp Hızlı Destek

Emax & Empress diş kaplama tedavisi kapsamında hasta özelinde renk belirleme ve renk kontrolü işlemleri doğal dişlerle en uygun formda olacak şekilde gerçekleştirilebilir. Emax & Empress diş kaplama sahip olduğu yüksek ışık geçirgenliğinden dolayı en avantajlı diş hekimliği prosedürlerinden biridir.

Emax & Empress diş kaplama tedavisi yalnızca ön grup dişlerdeki biçim bozukluklarının değil diğer yandan arka dişlerdeki fiziksel biçim bozukluklarının giderilmesi amacıyla da uygulanabilir. Aşınmalara karşı uzun süre dayanıklılığını koruyan Emax & Empress diş kaplamanı sağlamlığı sık tercih edilen diş hekimliği prosedürlerinden biri olmasının nedenlerindendir.

Emax & Empress diş kaplamaların sağlamlığının korunması ve elde edilen sonuçların uzun süre korunması için hastalar tedaviden sonra ağız ve diş bakım rutinlerini eksiksiz bir şekilde uygulamalı, düzenli diş hekimi muayenelerini aksatmamalıdır. Dişlerin sağlıksız olmasından kaynaklanan ağız kokusu ve dişlerdeki renk değişiklikleri Emax & Empress diş kaplama yöntemi ile ortadan kaldırılabilmektedir. Emax & Empress diş kaplama tedavisi başarılı bir şekilde uygulandığı takdirde doğal diş görünümüyle uyumlu ve sağlam dişlere sahip olma imkanı elde edilebilecektir.

Emax & Empress diş kaplama tedavisi diş yapısına herhangi bir zarar vermez. Tedaviden sonra diş etlerinde ya da dişlerin kenarında morumsu bir renk oluşmaz. Pürüzsüz ve kaygan bir diş yapısına ulaşmayı sağlayan Emax & Empress diş kaplama aynı zamanda dişlerde hassasiyeti azaltan bir yöntem olma özelliğine sahiptir.

Emax & Empress Diş Hangi Durumlarda Uygulanmalıdır?

Emax & Empress diş kaplama tedavisi;

 • Ön dişlerde yıpranma ve çeşitli hasarlar,
 • Küçük azı dişlerinde hasarlar,
 • Dişlerde ileri düzeyde lekelenme ve renklenmeler,
 • Dişlerde travmaya ya da diş çürüğünden kaynaklanan kırıklar,
 • Dişler arasında normalde fazla aralıklar olması halinde uygulanabilir.

Emax & Empress diş kaplama tedavisinden sonra hastalar sağlıklı düzgün dizilimli dişlere bunun sonucunda estetik gülüşlere sahip olabilirler. Emax & Empress diş kaplama tedavisi estetik kaygıların daha belirgin olduğu ön dişlerde en iyi sonuçları verir. 

Tüm bunların yanı sıra;

 • Devitalizasyon, florisiz, tetrasiklin veya yaş almaya bağlı renklenmeler olan dişlere,
 • Kanal tedavisinden sonra meydana gelen renklenmelerin giderilmesi mümkün olmayan dişlerde,
 • Diastema sorunu bulunan dişlerde,
 • Mine hipoplazisi gibi eksikliklerle deformasyonlar yani mine defekti görülen dişlerde,
 • Pozisyon ve diziliş hatasının olduğu malpoze dişlerde,
 • Deformasyon ya da aşınma olan dişlerde,
 • Çok sayıda restorasyon yapılmış dişlerde estetik açıdan hedeflenen iyileştirmelerin elde edilmesi için Emax & Empress diş kaplama tedavisine başvurulabilir.

Diş eksikliklerinin olduğu boşluklara, kanal tedavisiyle metal pivot eklenmiş dişlere ve implant tedavisi yapılmış üzerinde metal abutment bulunan dişlere Emax & Empress diş kaplama tedavisi uygulanmaz.

Emax & Empress Diş Kaplama Fiyatları

Emax & Empress diş kaplama fiyatları farklı etkenler değerlendirilerek belirlenir. Tedavi edilecek hastanın ağız ve diş sağlığının mevcut durumu, Emax & Empress diş kaplamanın kaç dişe yapılacağı, kullanılacak malzemenin özellikleri, Emax & Empress diş kaplama tedavisine ek olarak farklı diş hekimliği prosedürleri uygulanıp uygulanmayacağı ve tedavinin gerçekleştirileceği kliniğin fiyat politikası gibi etkenler Emax & Empress diş kaplama fiyatları üzerinde belirleyicidir.

Yalnızca sağlıklı dişlere uygulanabilen bir diş hekimliği prosedürü olmasından dolayı Emax & Empress diş kaplama yapılacak diş, çürük ya da farklı bir diş hekimliği tedavisine ihtiyaç duyuyorsa öncelikle bu sorunlara yönelik tedaviler uygulanmalıdır. Aksi takdirde dişe Emax & Empress diş kaplama tedavisinin uygulanması söz konusu olmaz.

Emax Empress Diş İstanbul

Emax & Empress Diş Sıkça Sorulan Sorular

Emax Empress Nedir?

Emax Empress alt yapısında güçlendirilmiş porselen bulunan ya da tamamen blok olarak güçlendirilmiş olan porselenden üretilmiş dişler olarak tanımlanabilir. Aynı zamanda estetik açıdan en gelişmiş kaplama yöntemi olarak kabul edilen Emax Empress dişler lityum disilikat cama dayanır. Lityum dioksit, alümina, kuvars ve potasyum oksit gibi elementlerden meydana gelen tamamen seramik diş kaplama tedavisidir. Metal ya da zirkonyum alt yapısının olmaması Emax Empress dişlerin, diğer diş kaplama yöntemleri ile arasındaki en önemli fark olarak kabul edilir. Uzun ömürlü ve dayanıklı olmalarının yanı sıra doğal dişe benzer görünümleri sayesinde estetik açıdan son derece iyi bir görünüm elde edilmesine yardımcı olurlar.

Empress Diş Kaplama mı Zirkonyum mu?

Zirkonyum, Empress diş kaplamaya göre daha güçlü ve dayanıklıdır. Geçirgenlik ve görünüm açısından değerlendirildiğinde Empress kaplama daha estetik ve doğal görünümü ile ön plana çıkar. Empress kaplama ön dişler için çok daha uygun bir prosedür iken zirkonyum kaplama arka grup dişlerde daha yüksek performans sergiler. Her iki yöntemin de kendine özgü bazı avantajları ve dezavantajları vardır. Bu nedenle her hasta özelinde yapılan değerlendirmelerden sonra en uygun yöntemin belirlenmesi tercih edilmelidir. Empress kaplama özellikle ön kesici dişlerin yüzeyinde farklı nedenlere bağlı olarak meydana gelen istenmeyen görünümün giderilmesinde optimum fayda sağlar. Sağlam yapısı sayesinde bükülme ve kırılmaya karşı maksimum direnç gösterir.

Empress Diş Kaplama Nedir?

Zirkonyum, Empress diş kaplamaya göre daha güçlü ve dayanıklıdır. Geçirgenlik ve görünüm açısından değerlendirildiğinde Empress kaplama daha estetik ve doğal görünümü ile ön plana çıkar. Empress kaplama ön dişler için çok daha uygun bir prosedür iken zirkonyum kaplama arka grup dişlerde daha yüksek performans sergiler. Her iki yöntemin de kendine özgü bazı avantajları ve dezavantajları vardır. Bu nedenle her hasta özelinde yapılan değerlendirmelerden sonra en uygun yöntemin belirlenmesi tercih edilmelidir. Empress kaplama özellikle ön kesici dişlerin yüzeyinde farklı nedenlere bağlı olarak meydana gelen istenmeyen görünümün giderilmesinde optimum fayda sağlar. Sağlam yapısı sayesinde bükülme ve kırılmaya karşı maksimum direnç gösterir.

Emax ve Lamine Arasındaki Fark Nedir?

Emax diş kaplaması hastalara doğal görünümlü ve gerçekçi bir gülümseme kazandırmak için özel seramikler kullanılarak uygulanır. Uzun ömürlü ve kaliteli dişlere sahip olmayı sağlayan emax diş kaplamalar insan vücudu ile yüksek uyumluluğa sahip materyalden olmalarının yanı sıra renk çeşitliliğinin fazlalığı ile de avantajlıdırlar. Emax diş kaplaması protez yapımında kullanılan özel bir materyal iken lamine farklı bir protez tekniği olarak uygulanır. Emax ve lamine diş kaplaması arasındaki temel farklılık içerisinde kullanılan materyaller noktasında ortaya çıkar. Ayrıca her iki kaplama yönteminin uygulama şekilleri de birbirinden son derece farklı olmaktadır.

Emax Kaplama Ömrü Ne Kadar?

Emax kaplamaların ömrü ortalama 10 ila 20 yıl arasında değişiklik gösterir. Bu süre hastanın ağız ve diş bakım rutinine ne kadar özen gösterdiğine bağlı olarak değişebilir. Ayrıca düzenli diş hekimi kontrolleri aksatılmamalıdır. Bu nedenle her hasta için standart bir emax kaplama ömründen söz edilemez. Emax diş kaplama tedavisi çoğunlukla dişlere daha estetik ve hoş bir görünüm kazandırma amacıyla uygulanmaktadır. Bununla birlikte farklı nedenlere bağlı olarak dişlerin kırılması, tahrip olması ve renk değişikliklerinin meydana gelmesi gibi durumlar yaşanması halinde Emax diş tedavisi uygulanması gündeme gelebilir. Tedavinin başarısı için hasta özelinde ihtiyaçlara uygun bir planlama yapılması ve deneyimli bir diş hekimi tarafından uygulanması gerekir.

Emax & Empress Diş Hakkında Hasta Yorumları

Melih Can Yuksel
2023-10-27
Bilgisi ve deneyimiyle gerçekten işini layığıyla yapan bir takım Nazan hocaya ve İpek hanıma çok teşekkür ederim.
sema akbaba
2023-10-21
Benim gibi diş tedavisi korkunuz varsa kesinlikle Nazan Hanım ile bu korkunun yerini güven ve rahatlık alıyor. Nazan Hanım yenilikçi yaklaşımıyla hastasına en uygun tedavi yöntemini belirliyor ve tedavinin tüm aşamalarını tek tek açıklıyor. Titiz ve mükemmellliyetçi yaklaşımıyla başarılı ve konforlu bir tedavi süreci sağlıyor. İlave olarak yardımcısı İpek Hanım da takip ve randevu konusunda ihtiyacınız olan her an size destek veriyor. 40 yaşıma kadar diş tedavilerinden kaçan ben şimdi kendimi çok rahat hissederek muayeneye gidiyorum, teşekkür ederim.
Zey nep
2023-10-07
Nazan Hoca'yla yolum kesiştiği için çok mutluyum. Kendisine yüksek sese bağlı olarak sağ kulağımda hissettiğim kalp atışına benzer titreme/zonklama sesi nedeniyle başvurdum. Ayrıca çocukluktan beri yemek yerken çenem kütler. Ayrıntılı muayene sonrası sorunun çene eklemlerimden kaynaklandığını tespit ederek beni uygun tedaviye yönlendirdi. Öncesinde sorunlu 20'lik dişimi çekti, tüm çürüklerime dolgu işlemi uyguladı ve diş taşı temizliği yaptı. Yaklaşık 1 hafta önce de eklem tedavisi olarak splint kullanmaya başladım. Sürecim tahmin ettiğimden çok daha kolay ve rahat ilerliyor. Kendisi en başından beri her sorumu ayrıntılı olarak cevaplıyor ve en ufak şikayetinde bile bana hızlıca dönüş sağlıyor. Asistanı İpek Hanım da oldukça ilgili ve güler yüzlü. Her randevumdan oldukça memnun ayrılmamı sağlayan şahane bir ekip.
koralp selçuk
2023-08-25
Çene eklem rahatsızlığım için Nazan hanıma başvurdum. Günlük yaşamımda eepy şikayetçiydim, yemek dahi yiyemiyordum. Kendisine internetten ulaştım.Valla çok rahatım artık, çene fonksiyonlarınıza tekrar kavuşmak için kesinlikle iyi bir doktor arıyorsanız Nazan Hanıma başvurabilirsiniz.
Burak Gül
2023-08-25
Nazan Hanım’a Diş Beyazlatma tedavisi için gittim. Endişelerim vardı çünkü ilk defa bu tedaviyi yaptıracaktım. Güler yüzü, hastası ile birebir ilgilenmesi ve aldığım sonuçlardan çok memnun kaldım. Teşekkür ederim Nazan Hanım.
unsal temur
2023-08-20
İşinde profesyonel bir hekim arıyorsanız doğru adres. Ailece dişlerimiz Nazan Hanim'a emanet.
Fatma Dinç
2023-08-18
Merhaba nazan hocam buraya ne yazsam abartı sız az gelir sizler ne kadar teşekkür etsem azdır başta siz olmak üzere tabi ki ekibin hele ipek hanım o il izin alakanız yakın dan ilgili dav ran manız en ayrıntı sına kadar titiz lik le yapma nız ellerine emeğine yüreğine sağlık seni yetiştiren aile ni ellerinden öperim çok çok memnun kaldım gören ler de çok begendi ler hele oğlum bile bu kadar arını bekle miyor dum de di kısa cası hocam sen beni sevindirdin Allahım da seni sevin dir sin ben sizleri hiç tanı madan başladım altı ayın içinde çok mütlu bir dişlerim le ayrıl dım kaç tane dişci ye gitimi bunu acık yürüyerek le söylüyorum tek kelime le harika sınız çok teşekkür ederim ellerine emegi nize sağlık harika bir ekip siniz 🌹🤗♥️🧿🧿🧿🤗🤗🙏🙏🙏🙏
nil nil
2023-08-08
Nazan Hanım işinde cok profesyonel, çözüm odaklı ve titiz bir diş hekimi. İşindeki becerisine ve titizliğine hayran kalmamak mümkün değil. Verdigi hizmet kalitesinden cok memnun kaldım. Kendisine çok teşekkür ederim🙏

Çalışma Saatlerimiz

 

GünlerSaatler
Pazartesi10:00–18:00
Salı10:00–18:00
Çarşamba10:00–18:00
Perşembe10:00–18:00
Cuma10:00–18:00
Cumartesi10:00–18:00
PazarKapalı

 

Dt. Nazan Nur Arık

Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden (İngilizce) mezun oldum. Çalışmalarımı Estetik, Kozmetik ve Fonksiyonel Diş Hekimliği alanında sürdürmekteyim. 50’den fazla eğitim ve kongre/seminere katılım sağladım. 2017 yılında TAOMS (Oral Maksillofasiyal Cerrahi) Kongresi’nde sunum yaptım.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment